Eksploracja jako działalność społeczna. Plebiscyt „Osobowość Roku 2017”

Do nagrody „Osobowość Roku 2017” została nominowana Grupa Eksploracyjno-Poszukiwawcza „Parsęta” w osobie Jana Orlińskiego, przewodniczącego Grupy. Grupa jest żywym dowodem na to, że legalne poszukiwania i eksploracja są możliwe.

Jak co roku, Dziennik Zachodni organizuje plebiscyt, w którym Czytelnicy mogą wybrać „Osobowość Roku 2017” w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna i biznes. Do nagrody została nominowana Grupa Eksploracyjno-Poszukiwawcza „PARSĘTA” przy Towarzystwie Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, której przewodniczącym jest Jan Orliński, w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna.

Grupa zajmuje się eksploracją śladów przeszłości regionu. Jak widać, mimo tegorocznych zmian w przepisach mających dotykać poszukiwaczy-amatorów, kontynuowanie swojej pasji jest nie tylko wciąż możliwe, ale również zauważane i nagradzane. Jest to dobra okazja do propagowania legalnych poszukiwań. Pokazujemy że w Polsce jest to możliwe i pozytywnie ocenione przez środowiska z tym związane. (…) Pokazujemy że to jest odpowiedni kierunek dla pasjonatów – powiedział Jan Orliński.

Możesz wesprzeć Grupę w głosowaniu tutaj: http://www.gk24.pl/plebiscyty/czlowiek-roku/a/osobowosc-roku-2017-powiat-kolobrzeski-aktualne-wyniki,12827770/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*