Fundacja zebrała środki na renowację grobu, w którym spocznie generał Ścibor-Rylski

Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego zebrała ponad 73 tys. zł na renowację zabytkowego grobu, w którym spocznie generał Zbigniew Ścibor-Rylski obok swojej żony, bohaterki II wojny światowej, Zofii Rapp-Kochańskiej-Ścibor-Rylskiej ps. Marie Springer. Zbiórka prowadzona była od ponad 2 miesięcy w celu renowacji grobu żony generała.

XIX wieczny zabytkowy grobowiec, w którym pochowana jest bohaterka Armii Krajowej, Zofia Rapp-Kochańska-Ścibor-Rylska, od lat był w dramatycznym stanie, o czym kombatanci ze Związku Powstańców Warszawskich poinformowali zarząd Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. Fundacja od wielu miesięcy gromadziła dokumentację niezbędną do przeprowadzenia renowacji zabytkowego nagrobka oraz uruchomiła publiczną zbiórkę na portalu polakpomaga.pl. Po śmierci generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego (03.08.2018 r.) zbiórka nabrała nowego tempa. – Jesteśmy dumni z postawy polskiego społeczeństwa. Dokonaliśmy małego cudu. Tylko w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin zebraliśmy ponad 40 tys. zł. na renowację grobu, w którym obok swojej bohaterskiej żony spocznie wielki człowiek, bohater narodowy, honorowy obywatel Warszawy, generał Zbigniew Ścibor-Rylski. W imieniu naszej Fundacji oraz Związku Powstańców Warszawskich dziękujemy za to wielkie społeczne wsparcie. Dziękujemy mediom za szerokie informowanie o naszej zbiórce. – podkreśla Rafał Szczepański, Prezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

Fundacja zebrała ponad 73 tys. zł na renowację zabytkowego grobu, w tym 54 tys. zł poprzez zbiórkę publiczną zorganizowaną na portalu polakpomaga.pl.

Fundacja deklaruje podjęcie współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego oraz m.st. Warszawa, której celem jest wspólna renowacja grobu generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*