Instagram obudził w Amerykanach poszukiwaczy skarbów

Instagram w służbie historii! Tego jeszcze historia współczesnej nauki nie widziała. A jednak dzieje się to na naszych oczach. A szczególnie dotyka obywateli USA, którzy wiedzeni ciekawością a czasem i żądzą sławy, idą w ślad za Instagramowymi plotkami i płacą tysiące dolarów by w Wielkiej Brytanii poszukiwać rzymskich artefaktów.

Jak podają amerykańskie i brytyjskie media, Wyspa zalewają ostatnio fale poszukiwaczy skarbów– amatorów zza Oceanu, którzy wyposażeni w wykrywacze metalu, ruszają na brytyjskie pola i lasy, by poszukiwać starożytnych artefaktów, które miały pozostać po czasach obecności na tych ziemiach legionów rzymskich. Obywatele USA gotowi są płacić tysiące dolarów za możliwość prowadzenia amatorskich wykopalisk i poszukiwań na terenie Wielkiej Brytanii.

Fenomenem tej akcji jest udział w niej mediów społecznościowych a szczególnie Instagrama. Dzięki niemu inicjatywa amatorskich poszukiwań dosłownie rozlewa się po narodzie amerykańskim. I nie pozostaje jałowa. Tysiące Amerykanów uzbrojonych w wykrywacze metalu i łopaty dokonało już kilku naprawdę ciekawych odkryć, choć nie koniecznie z czasów rzymskich.

Źródło; dailymail.co.uk

Dawid Siuta  

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*