Katyń. Śladami polskich oficerów | Spotkanie z autorem

Autor pierwszej ukraińskiej książki o zbrodni katyńskiej spotka się z czytelnikami w Warszawie. Już 1 lipca Ołeksandr Zinczenko – historyk i radca prezesa Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, będzie gościem warszawskiego PEN Clubu. Jego głośna książka „Katyń. Śladami polskich oficerów” właśnie ukazała się w Polsce.

Sprawa katyńska to jedna z największych zbrodni w historii XX-wiecznej Polski, która do dziś budzi kontrowersje na arenie międzynarodowej. Dzięki publikacji Ołeksandra Zinczenki prawdę o wydarzeniach z 1940 roku poznali mieszkańcy Ukrainy. Teraz książka historyka trafia do rąk polskich czytelników.

Zinczenko skupia się na zbrodniach dokonanych na terenie obecnej Ukrainy. Książka opisuje losy zarówno ocalałych, jak i rozstrzelanych oficerów, których więziono w obozie jenieckim w Starobielsku. Do dziś nie wiadomo, co tak naprawdę decydowało o tym, kto przeżyje, a kto zginie z rąk sowieckich żołnierzy.

Ołeksandr Zinczenko zainteresował się zbrodnią katyńską, kiedy jeszcze jako dziennikarz na zlecenie ukraińskiej telewizji realizował dokument o wydarzeniach z 1940 roku. To, czego dowiedział się podczas rozmów z członkami katyńskich rodzin, skłoniło go do napisania książki. To pierwsze tak dociekliwe i niezależne spojrzenie na sprawę Katynia.

Z autorem książki będzie można spotkać się już w środę, 1 lipca, o godz. 18.30 w PEN Clubie.

Spotkanie wokół książki „Katyń. Śladami polskich oficerów”

Środa, 1 lipca, godz. 18.30

PEN Club

ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, Warszawa

Tytuł: „Katyń. Śladami polskich oficerów”

Autor: Ołeksandr Zinczenko

Wydawnictwo: BOSZ

Cena: 34,90 zł

Data premiery: 28 maja 2015 roku

Liczba stron: 296

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*