Książka historyczna nie musi być nudna!

11 czerwca ruszył wyjątkowy konkurs wydawnictwa Znak Horyzont: „Książka historyczna nie musi być nudna!”. Głównym partnerem konkursu są księgarnie Matras. Autor najlepszego pomysłu otrzyma nagrodę w wysokości 20 tys. zł ufundowaną przez Znak Horyzont i księgarnie Matras oraz kontrakt wydawniczy. Konkurs promuje nowe podejście do pisania książki historycznej, która ma być fascynująca, intrygująca i odważna.

Konkurs składa się z 2 etapów. Autorzy nadsyłają propozycje monografii historycznych, które w ich opinii mają szanse stać się bestsellerami. Następnie wyróżnione przez Jury pomysły na książkę zostaną ogłoszone na stronie www.zostanautorem.pl i poddane pod głosowanie internetowe

Etap I (11 czerwca–31 sierpnia 2014) „Napisz taką książkę historyczną, jaką chciałbyś przeczytać!”

Autorzy przysyłają do wydawnictwa swoje pomysły na książkę historyczną (monografia, esej) w wymaganej formie: krótki opis projektu, max. 800 znaków ze spacjami, konspekt (plan książki) max. 3 strony A4 wraz ze wstępną bibliografią, 10–15 stron próbki tekstu, ponadto informacje o autorze (jeśli coś publikował, to wraz z listą publikacji).

Etap II (15 września–31 października 2014) „Wybierz, którą książkę historyczną chciałbyś przeczytać!”

Internauci głosują na wybrany pomysł spośród 10 prac wcześniej wyselekcjonowanych przez Jury, które będzie premiować popularne ujęcie tematu, szeroką, bogatą w osobiste relacje bazę źródłową oraz wyrazistą i dobrze przemyślaną myśl przewodnią książki. Głosowanie odbywa się na stronie konkursu www.zostanautorem.pl.

Oddanie głosu wymaga przysłania uzasadnienia, dlaczego dana osoba głosuje na wybraną pozycję. Autorzy najlepszych uzasadnień otrzymają nagrody specjalne. Efektem głosowania będzie 1 finalista i 4 wyróżnienia.

 

https://www.facebook.com/pages/Ksi%C4%85%C5%BCka-historyczna-nie-musi-by%C4%87-nudna/667155650024719?sk=timeline

 

http://www.zostanautorem.pl/index.php

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*