Masa Krytyczna – Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już po raz drugi Biuro Edukacji Publicznej IPN wraz z Warszawską Masą Krytyczną organizują przejazd dla rowerzystów szlakiem Żołnierzy Wyklętych.

W sobotę, 1 marca, o godzinie 11:00 z Placu Zamkowego w Warszawie wyruszy rowerowa „Masa Krytyczna” pamięci Żołnierzy Wyklętych. 19-kilometrowa trasa obejmować będzie miejsca związane z tragiczną historią bohaterów powojennego podziemia niepodległościowego. „Masa…” jest częścią obchodów ku czci tych, o których przez cały okres PRL nie wolno było pamiętać.

Tuż przed startem kilka słów do uczestników okolicznościowej Masy, skieruje dr hab. Krzysztof Szwagrzyk, koordynator prac ekshumacyjnych na warszawskiej „Łączce”. Rowerzyści przejadą obok miejsc pamięci o „Żołnierzach Wyklętych” – ulicą Koszykową przy kamieniu „Anody”, ulicą Oczki obok dawnej siedziby Głównego Zarządu Informacji LWP 1. Następnie Mostem Śląsko – Dąbrowskim na Pragę. Przejazd zakończy się pod Pomnikiem ku Czci Pomordowanych w Praskich Więzieniach w latach 1944 -1956 przy ulicy Namysłowskiej. Przy każdym z punktów trasy swoją wartę będą pełnić członkowie Stowarzyszenia Grupy Rekonstrukcyjnej „Zgrupowanie Radosław”. Na końcu przejazdu na rowerzystów czekać będzie kuchnia polowa z gorącą herbatą i grochówką. Każdemu z uczestników wręczone zostaną okolicznościowe upominki.

Plac Zamkowy, g. 11.00.

Pojedźcie z nami!

Zapraszamy!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*