Noc Muzeów – Noc Światła i cieni 3D

Machinarium cieniowe” będzie atrakcją Nocy Muzeów, na którą 15 maja (piątek) 2015 r. , w godzinach 19.00 – 24.00 zaprasza Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.  Interaktywną  instalację generującą jedyne w Polsce cienie 3D zapewni Teatr Figur z Krakowa. To wspaniała zabawa zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Tę jedyną w roku noc rozjaśnią pokaz światło/dźwięk „Gra świateł” oraz spotkania „Światło w dawnej kopalni”.

                W programie także zwiedzanie Zamku Żupnego z przewodnikiem, w tym wystawy „Blask kamieni. Okazy mineralogiczne i kamienie ozdobne w sztuce”. Wystawa ta będzie inspiracją dla dzieci uczestniczących w  zajęciach  plastycznych „Blask kamieni”. Dla wytrwałych loteria fantowa.

                Tradycyjnie będzie też można zwiedzać ekspozycję muzeum w kopalni po wcześniejszej rezerwacji. UWAGA: w tym roku rezerwacja odbywa się tylko i wyłącznie przez formularz rezerwacyjny na stronie internetowej www.muzeum.wieliczka.pl od 12 maja od godz. 8.00. Odbiór wejściówek i zbiórka grup w Zamku Żupnym ul. Zamkowa 8.

Dojazd do Wieliczki: MPK 204, 244, 304, autobus nocny 904 oraz PKP

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*