Ostatni dokument podpisany w Białym Domu przez prezydenta Kennedy’ego wystawiony na sprzedaż

Zdjęcie, pod którym swój podpis złożył prezydent John F. Kennedy zostało wystawione na sprzedaż. Jest to ostatni dokument, który prezydent USA podpisał w Białym Domu.

Wystawione na sprzedaż zdjęcie przedstawia 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Johna Fitzgeralda Kennedy’ego 21 listopada 1963 roku. Zostało ono podpisane przez amerykańskiego prezydenta na prośbę amerykańskiego ambasadora w Burkina Faso, Thomasa Estes’a. W spotkaniu z prezydentem Kennedy’m oprócz Estes’a uczestniczył także amerykański ambasador w Gabonie, Charles Darlington. JFK podpisał swoje zdjęcie w Białym Domu na dzień przed swoją tragiczną śmiercią. Właściciel zdjęcia z autografem 35. prezydenta USA oczekuje 80 tysięcy dolarów.

John F. Kennedy urodził się w 1917 roku. W czasie II wojny światowej służył w amerykańskiej armii na Pacyfiku. Po wojnie został kongresmenem, a następnie senatorem. W 1961 roku został prezydentem USA, pokonując w wyborach kandydata republikanów, Richarda Nixona. Zginął w zamachu w dniu 22 listopada 1963 roku w Dallas.

Źródło: dailysabah.com

Hubert Nowak/ Veritas de Historia

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*