Początki państwa polskiego – puzzle | Recenzja

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Qbum w moje ręce trafiły puzzle historyczne „Początki państwa polskiego”.

puzzle_nowywizualPuzzle co prawda są od 5 lat, ale ja postanowiłem je przetestować z moim 4-letnim synem. Bardzo ładne pudełko zawiera duże puzzle składające się z 84 elementów. W środku znajdziemy jeszcze kolorowanki co powinno sprawić dodatkową radość naszym pociechom.
Zabawa zaczyna się gdy zaczniemy układać nasze puzzle. Zawierają one oczywiście element edukacyjny i na wielkiej planszy, która po ułożeniu ma rozmiary 64x 46 cm możemy znaleźć kilka wydarzeń do początków naszego państwa. W części centralnej mamy gród, w środku oraz na około grodu mamy bardzo miłe dla oka przedstawione scenki z minionych lat. Ogólnie kreska jaką są stworzone puzzle jest bardzo przyjazna. Przy każdej takiej ważnej scence mamy wbity w ziemie znak informujący nas co to za wydarzenie. A znajdziemy tutaj m.in. bitwę pod Cedynią, ucieczkę Popiela, chrzest Polski i jeszcze kilka innych wydarzeń.
Na odwrocie pudełka znajdziemy dodatkową zachętę do zabawy. Mamy tam zadania zachęcające nas do znalezienia różnych elementów, które występują na puzzlach.
Mój synek mimo że nie bardzo się interesował wydarzeniami to z zapałem układam puzzle. Myślę, że dla starszych dzieci walor edukacyjny, który jest wmieszany tutaj w zabawę jest bardzo dobrym bodźcem aby zaszczepić zainteresowanie historią. Jedyne co po zapoznaniu się z tymi puzzlami mogę powiedzieć, to zachęcić do zakupu i poprzez zabawę wpuścić dzieci do świata najpiękniejszej nauki jaką jest historia.

Ocena 6/6

Andrzej Włusek

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*