Policja zabezpieczyła stary pistolet z dwoma naładowanymi magazynkami

W ponad stuletnim budynku w miejscowości Ćwiklice odnaleziono stary, skorodowany pistolet, razem z dwoma naładowanymi magazynkami do niego. Broń została zabezpieczona przez policję.

Odnaleziona w Ćwiklicach (województwo śląskie)broń i amunicja są bardzo skorodowane. Uniemożliwiło to odczytanie odznaczeń oraz typu pistoletu. Zdaniem policji broń najprawdopodobniej pochodzi z okresu II wojny światowej, choć nie można wykluczyć, że jest jeszcze starsza, nawet z czasu I wojny światowej.

Budynek w jakim odnaleziono pistolet był przeznaczony do rozbiórki. Kilka lat temu uległ pożarowi i od tego czasu nie był zamieszkiwany. Broń została znaleziona na górnej belce stropowej w mieszkaniu. Odkrycia dokonała właścicielka domu. Była bardzo zaskoczona znaleziskiem, gdyż poprzednia właścicielka nigdy nie wspominała o posiadaniu podobnych rzeczy. Wezwana na miejsce policja zabezpieczyła pistolet i magazynki. 

Policja przypomina, by nigdy, pod żadnym pozorem nie dotykać znalezionych niewypałów, broni oraz amunicji. W przypadku znalezienia takich rzeczy należy natychmiast powiadomić policję.

Źródła: KPP Pszczyna, noweinfo.pl
Fot. KPP Pszczyna

Bartłomiej Kmiecik

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*