Spotkanie z red. Piotrem Zychowiczem – autorem książki „Obłęd ’44”

Koło Naukowe Politologów UŚ wraz z KoLiber Katowice mają przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych najnowszą historią Polski na spotkanie z red. Piotrem Zychowiczem- autorem głośnej książki „Obłęd ’44. Czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi wywołując powstanie warszawskie”.

Spotkanie odbędzie się 27 listopada o godzinie 18:00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytety Śląskiego – ul. Bankowa 11 Katowice

Na okładce czytamy: „Apogeum tego obłędu była decyzja o wywołaniu Powstania Warszawskiego. Zryw ten, choć bohaterski, nie miał najmniejszych szans powodzenia. Spowodował za to gigantyczne straty: zagładę 200 tysięcy Polaków, zburzenie stolicy – wraz z bezcennymi skarbami kultury – i zniszczenie AK. Jedynej poważnej siły, która mogła się przeciwstawić sowietyzacji Polski. Było to spektakularne, ale bezsensowne samobójstwo. Powstanie warszawskie okazało się najlepszym prezentem, jaki mógł sobie wymarzyć Stalin”.

Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym. Pisze o drugiej wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Uważam Rze” oraz zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Uważam Rze Historia”. Obecnie redaktor naczelny miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Warszawiak, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Jego poprzednia książka „Pakt Ribbentrop- Beck”, stała się bestsellerem i wywołała niesłabnącą dyskusję, czy we wrześniu 1939 roku Polska nie powinna była zawiązać tymczasowego sojuszu z III Rzeszą.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*