Tysiące zdjęć Bliskiego Wschodu dostępnych za darmo!

Arab Image Foundation udostępniła ponad 20 tysięcy zdjęć Bliskiego Wschodu do pobrania za darmo. Zdjęcia z krajów arabskich przedstawiają tamtejszą rzeczywistość od połowy XIX wieku po współczesność.

Zdjęcia, które udostępniła organizacja non-profit, Arab Image Foundation, to odbitki wykonane przez około 1000 fotografów – zarówno zawodowców jak i amatorów. Fotografie obejmują okres od 1860 roku aż do współczesności. Archiwum organizacji ma w swoich zasobach około 500 tysięcy zdjęć, jednak jak na razie udostępniła ona prawie 22 tysiące fotografii. Arab Image Foundation ostatecznie zakłada rozbudować bazę do 55 tysięcy odbitek.

Zbiory to przede wszystkim portrety, zdjęcia rodzinne, fotografie z kronik filmowych. Udostępnione kolekcje zawierają zdjęcia ze ślubów arabskich, witryn sklepowych, a także piramid. Wszystkie zdjęcia są udostępnione do pobrania za darmo. Serwis działa dopiero od kilku tygodni i nie wszystkie funkcje są na razie dostępne. Dostęp do archiwum pod adresem arabimagefoundation.com.

Źródło: fotopolis.pl

Karolina Charchowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*