VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Codzienność w antycznej i średniowiecznej Europie

Tematyką VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Codzienność w antycznej i średniowiecznej Europie jest codzienne życie ludów zamieszkujących tereny antycznej i średniowiecznej Europy. Wydarzenie te, bez wątpienia, będzie idealną okazją do wymiany poglądów na temat tradycji i obyczajów ówczesnej ludności, początków rozwoju medycyny oraz wynalazków, które wstrząsnęły światem.  Co więcej, będzie to znakomita okazja do nawiązania merytorycznej dyskusji na temat życia codziennego antycznych i średniowiecznych Europejczyków. Wieloaspektowość tego zagadnienia sprawia, że jest to tematyka nad wyraz interesująca. Konferencja jest realizowana z inicjatywy Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL. Wydarzenie zostało objęte przez nasz portal patronatem medialnym.

W VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Codzienność w antycznej i średniowiecznej Europie  wezmą udział pracownicy naukowi, doktoranci, studenci oraz pasjonaci historii, archeologii oraz nauk pokrewnych. Wystąpienia będą dotyczyły między innymi czasu wolnego, rozrywek i przyjemności, a także tradycji i zwyczajów. Ponadto będzie możliwość poznania zwyczajów kulinarnych, środków transportu, przestrzeni domowej, czy relacji człowiek-natura w antyku i średniowieczu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Rejestracja trwa do 19 listopada 2020 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.historiacodziennosci.pl/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*