W mieście Flagstaff w stanie Arizona znaleziono pocisk ćwiczebny z początku XX wieku

Na terenie amerykańskiego miasta Flagstaff w stanie Arizona znaleziono niewybuch z początku XX wieku, prawdopodobnie użyty podczas ćwiczeń wojskowych.

Pocisk ćwiczebny wykopano na bardzo popularnym w obecnych czasach terenie rekreacyjnym, w pobliżu Parku Fort Tuthill, w stanie Arizona. O znalezisku powiadomiono biuro miejscowego szeryfa hrabstwa Coconino. Po przybyciu na miejsce szeryf potwierdził, że znaleziony przedmiot jest potencjalnym materiałem wybuchowym. Po czym niezwłocznie wezwano oddział saperów stacjonujący w Bazie Sił Powietrznych USA w Luke. Żołnierze po przybyciu na miejsce znaleziska wydobyli pocisk z gruntu i po przewiezieniu na poligon dokonali detonacji ćwiczebnego niewybuchu.

Lokalna prasa została poinformowana przez biuro szeryfa w Coconino, że Fort Tuthill na przestrzeni lat 1929 – 1948 wykorzystywany był do szkolenia amerykańskich rekrutów ze 158 Oddziału Piechoty. Obecnie obszar ten jest bardzo popularnym miejscem rekreacyjnym, położonym przy autostradzie międzystanowej nr 17, na południowym krańcu miasta Flagstaff w stanie Arizona.

Źródło: azcentral.com

Zenon Purta

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*