We wczesnym to było – QnA z dr. Leszkiem Gardełą

Już w przyszły czwartek, 24 czerwca br., o godzinie 18.00 na profilu FB Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie rozpocznie się kolejne spotkanie z cyklu „We wczesnym to było…”.  
Zaproszenie do otwartej rozmowy, w formule pytań i odpowiedzi, przyjął dr Leszek Gardeła, a tematem przewodnim dyskusji będzie archeologia Wikingów.

Dr Leszek Gardeła jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie archeologii. Specjalizuje się w wieloaspektowych badaniach nad epoką wikingów, publikując książki i artykuły na temat praktyk magicznych, biżuterii, uzbrojenia i zwyczajów pogrzebowych, a także kontaktów słowiańsko-skandynawskich. Prowadził badania w Finlandii, Niemczech, Irlandii, Islandii, Polsce, Skandynawii, Wielkiej Brytanii i na Wyspie Man. Jest autorem trzech anglojęzycznych monografii, ponad stu artykułów wydanych w prestiżowych czasopismach naukowych i pracach zbiorowych a także książek „Magia, kobiety i śmierć w świecie wikingów” (wyd. Triglav) czy opublikowanej w bieżącym miesiącu ”Women and Weapons in the Viking World: Amazons of the North” (wyd. Oxbow Books).

Spotkania z ekspertami odbywają się w formule otwartych rozmów z uczestnikami, odpowiedzi na stawiane (w dyskusji pod wydarzeniem) pytania.

Cykl „We wczesnym to było…” powstaje we współpracy Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie z profilem FB Śladami średniowiecza oraz czasopismem Archeologia Żywa.

Patronem medialnym spotkań jest portal Historykon.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*