Weź udział w konkursie „Katyń 2021”

Stowarzyszenie Parafiada po raz drugi zaprasza uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz wszelkiego typu szkół ponadpodstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie historycznym pn. „Katyń 2021” zakończonym Konferencją Młodych Historyków. Konkurs jest przeznaczony dla młodzieży pasjonującej się historią, poszukującej nowych wyzwań, o rozległych horyzontach wiedzy humanistycznej, dla której kilka godzin historii w szkole to za mało.

W 2021 roku organizator konkursu umożliwia wybór trzech tematów ściśle powiązanych z formą wypowiedzi: 

a/ Kultywowanie pamięci o wybranym Bohaterze Katyńskim w formie audycji radiowej

b/ Kłamstwo Katyńskie wczoraj i dziś w formie prezentacji multimedialnej

c/ Represje wobec bliskich Ofiar Zbrodni Katyńskiej w formie referatu.

Podane kategorie tematyczne dają duże możliwości indywidualnego podejścia do formy pracy konkursowej – reportaż, dokument, relacja, wspomnienia, wywiad, opracowanie na podstawie źródeł pisanych albo ikonograficznych. Prace oceniać będzie Jury złożone z wybitnych znawców problematyki katyńskiej.

Termin zgłaszania prac wraz z pełną dokumentacją konkursową mija 15.X.2021. Konferencja Młodych Historyków, podczas której wystąpią autorzy najwyżej ocenionych prac konkursowych, odbędzie się 10 listopada 2021 r. w Muzeum Katyńskim w Warszawie. Laureaci i finaliści otrzymają dyplomy, statuetki i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Konkurs i Konferencja organizowane są ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w ramach X Otwartego Konkursu.

Szczegółowe informacje na stronie (regulamin, formularze, skład Jury): https://katyn-pamietam.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*