Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”

Po raz kolejny Muzeum Historii Polski bierze udział w Zamojskim Festiwalu Filmowym „Spotkania z historią” (12-15 sierpnia). Zaprezentuje na nim trzy filmy konkursowe „Tak daleko, tak blisko”, „Tragedia Górnośląska 1945” i „Straszna wojna”. Muzeum pokaże również inne swoje dokumenty na specjalnych projekcjach pozakonkursowych.

Na program Zamojskiego Festiwalu Filmowego składają się najnowsze polskie filmy dokumentalne i reportaże o tematyce historycznej, spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi, projekcje plenerowe na Rynku Wielkim w Zamościu, gala festiwalowa oraz koncert zespołu Brathanki, wieczór karaoke z piosenką historyczną, warsztaty o tematyce historyczno-eksploracyjnej, wystawy muzealne i fotograficzne, kiermasz książek, spotkania z pisarzami oraz rekonstrukcje historyczne.

Tegoroczna edycja Festiwalu jest szczególna ze względu na 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej, która zdominowała historię XX wieku i stała się przełomowym momentem w dziejach ludzkości. Wiele filmów i reportaży zgłoszonych i zakwalifikowanych do konkursowych pokazów dotyczy właśnie tej tematyki.

3. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia 2015 r. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Szczegółowy program wydarzeń w załączeniu.

Muzeum Historii Polski jest jednym ze współorganizatorów Festiwalu, a portal historyczny dzieje.pl objął nad nim patronat medialny.

Oficjalna strona www Festiwalu: www.zamoscfilmfestival.pl.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*