„Duma Szlachecka” – wesprzyj grę

Duma Szlachecka” to pomysł na grę wychodzącą od jak najsurowiej potraktowanych realiów historycznych – w tym przypadku, XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Szlacheckiej. Każdy aspekt gry, łącznie z grafiką czy cenami towarów, konsultowany jest z historykami, a wszelkie uproszczenia czy uogólnienia stosowane są w ostateczności, celem uprzystępnienia i ułatwienia zrozumienia realiów rozgrywki – i XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Szlacheckiej.

Grę przetestowało do tej pory ponad 2000 graczy, w tym wielu historyków. Aktywnie współdziałamy z wieloma grupami rekonstrukcyjnymi, z „Pospolitym Ruszeniem Szlachty Ziemi Krakowskiej” na czele, zbierając z ich strony wiele pomysłów i uwag.

Na chwilę obecną udało nam się objąć rozgrywką geografię Rzeczpospolitej, architekturę szlacheckiego folwarku, gospodarkę folwarczną z systemem pańszczyźnianym i handel. Pracujemy nad rozwinięciem i implementacją aspektu militarnego – możliwością powołania swoich własnych wojsk i umożliwieniem graczom wzajemnego zajeżdżania swoich folwarków.

W tym celu rozpoczęliśmy zbiórkę funduszy na portalu wspieram.to. Zbiórka umożliwi nam dokończenie prac nad projektem w stopniu, który pozwoli otworzyć grę dla wszystkich graczy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pracą i wsparcia – za co odwdzięczymy się później, według opisanych progów – lub przynajmniej podzielenia się opinią czy krytyką – każdy głos ma dla nas olbrzymie znaczenie.

Jesteśmy niewielką grupą deweloperów, którzy w grach widzą narzędzie nowatorskiej edukacji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*