Pieczęć króla Salomona i kilkanaście innych starożytnych artefaktów odebrane przemytnikom

Starożytny król Izraela Salomon uchodzi za proroka zarówno w religii żydowskiej, jak i w islamskiej. Słynął ze swojej mądrości i podejmowania rozważnych decyzji. Pieczęć mądrego władcy prawdopodobnie została zdobyta przez tureckie siły bezpieczeństwa.

Tureckie siły bezpieczeństwa, wkraczając do jednego z domów w dzielnicy miasta Hamamözü w północnej prowincji Amasya, przejęli 11 starożytnych artefaktów.

Wszystkie artefakty znajdujące się w budynku mają ogromną wartość historyczną, ale największą „furorę” sprawiła brązowa pieczęć Króla Salomona. Pozostałe przedmioty to złota figurka byka, kilka kamiennych tablic oraz zapiski w języku hebrajskim. Gubernator Amasyy Osman Varol powiedział, że wstępne badania wskazują, że przedmioty były starożytnymi artefaktami, ale dokładny historyczny okres przedmiotów zostanie określony po dalszej analizie ekspertów. Elementy zostały dostarczone do Amasya Museum Directorate do analizy.

Wobec przemytnika artefaktów prowadzone jest postępowanie. Siły tureckie zaczęły intensywniejsze działania w walce przeciwko przemitykom artefaktów. Konflikt w Syrii jest idealną okazją dla przemytników, aby wywieźć cenne przedmioty do sąsiednych państw. W poniedziałek turecka policja znalazła w Ankarze bizantyjską Biblię wycenianą na nawet 1.5 miliona dolarów.

Błażej Filipiak

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*