Posłowie z Ukrainy napisali list do Putina w stylu słynnego listu Kozaków do Sułtana

Ukraińscy parlamentarzyści, których w ostatnim czasie dosięgnęły rosyjskie sankcje napisali list do prezydenta Federacji Rosji, Władimira Putina. Treść listu jak i samo przedsięwzięcie jego pisania było oparte na legendarnym liście Kozaków do Sułtana z 1676 roku.

Deputowani na tę okazję przygotowali całą sesję zdjęciową, ponieważ byli odziani w tradycyjne stroje Kozackie. Pozy oraz stylistyka nawiązują do słynnego obrazu “Kozacy piszą list od sułtana” autorstwa Ilji Riepina.

Oprócz wyglądu, posłowie również samą treść listu upodobnili do tej, która znajduje się w legendarnych liście z 1676 roku. Tak jak ich poprzednicy, nie szczędząc inwektyw nazwali Putina “przeklętego czarta bratem i towarzyszem”, “samego Lucyfera sekretarzem”. A kończąc list zaproponowali prezydentowi Rosji, że może “pocałować ich w d…ę”.

W akcji udział wzięli parlamentarzyści Władysław Sewriukow, Ołeh Barna, Hryhorij Szwerk, Refat Czubarow, Oksana Jurynieć, Bohdan Onufryk i Hryhorij Timisz. Asumptem do jej zrobienia były niedawno nałożone na Ukrainę rosyjskie sankcje, które m.in. uderzyły w ukraińskich prorządowych oligarchów. Wielu z nich prowadzi w Rosji rozległe interesy, a zamrożenie ich rosyjskich aktywów mocno podkopało ich płynność finansową.

Kozacy piszą list do sułtana

Poniżej zamieszczamy treść rzekomych listów sułtana i Kozaków, która prawdopodobnie jest znacznie później napisaną mistyfikacją.

Oferta Mehmeda IV

„Ja, sułtan, syn Mehmeda, brat Słońca i Księżyca, wnuk i namiestnik Boga, Pan królestw Macedonii, Babilonu, Jerozolimy, Wielkiego i Małego Egiptu, Król nad Królami, Pan nad Panami, znamienity rycerz, niezwyciężony dowódca, niepokonany obrońca miasta Pańskiego, wypełniający wolę samego Boga, nadzieja i uspokojenie dla muzułmanów, budzący przestrach, ale i wielki obrońca chrześcijan — nakazuję wam, Kozakom zaporoskim, poddać się mi dobrowolnie bez żadnego oporu i nie kazać mi się więcej waszymi napaściami przejmować.

Sułtan turecki Mehmed IV”

Odpowiedź Kozaków

„Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego!

Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gówno. Nie będziesz ty, suki ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą, kurwa twoja mać. Kucharzu ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego, co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i chuju złamany. Świński ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, kurwa twoja mać.

O tak ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie nas w dupę pocałować!

Podpisali: Ataman Koszowy Iwan Sirko ze wszystkimi zaporożcami”

Źródło: belsat.eu

Adrian Pandel 

One Comment

  1. Pingback: Solidarnie z Ukrainą - Franek Vetulani

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*