Premiera gry – Ale Historia

Czy Mieszko I był królem? Gdzie wzniesiono pierwszy most na Wiśle? Czy Kolej Warszawsko-Wiedeńska dojeżdżała do Lwowa? Ile nagród Nobla zdobyła Maria Skłodowska-Curie? Czy Fiata 126P produkowano na Śląsku?

ALE_HISTORIA_game_3Na te – i wiele innych pytań – znajdziecie odpowiedź w rodzinnej grze planszowej, którą Granna przygotowała na jubileusz 1050-lecia Państwa Polskiego. Granna jest najbardziej rozpoznawalną polską firmą, która od 25 lat wydaje gry planszowe dla dzieci, młodzieży i rodzin. Nauka poprzez zabawę to misja naszej firmy. W swojej ofercie mamy ponad 300 tytułów gier o różnej tematyce.

W związku z tą rocznicą Granna postanowiła wydać grę o historii Polski pt.” Ale Historia!”. Mechanika gry pozwala w łatwy sposób dopasować poziom zagadek do wieku i wiedzy graczy. Pytania dzielą się na trzy kategorie trudności, a uczestnicy zabawy sami decydują, na które z nich chcą odpowiadać. Do gry zapraszamy młodzież od 12 roku życia.

Pytania do gry wymyślił nauczyciel, doświadczony historyk Zbigniew Pawłowski. Oceny merytorycznej dokonał redaktor Arkadiusz Wasilewski z Wydawnictwa Nowa Era.

Ale Historia! to:

  • Świetne połączenie nauki z zabawą

  • Niezwykła podróż poprzez wieki narodowej historii i kultury Polski

  • Kilka poziomów trudności i wariantów gry

  • 180 unikalnych kart, każda z własną ilustracją

Patroni gry:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Powstania Warszawskiego, kanał History, kanał H2, portal Zalogowani przez Chrzest 966.com.pl, Łowca Przygód, wydawnictwo Nowa Era, TVP Historia, portal Historykon.pl, ogólnopolski miesięcznik Odkrywca, portal Historia.org.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*