Ujawniono prywatne notatki Himmlera

Ponad setka listów, zdjęć i notatek Heinricha Himmlera została ujawniona po ponad półwieku przez jednego z mieszkańców Tel Awiwu.

Cenne znalezisko należało do jednego z obywateli  Izraela, ponoć pochodzące z prywatnej rezydencji Himmlera w Gmund, w Bawarii. Większość korespondencji to listy do żony Margarete, w zbiorze można także znaleźć jego prywatne notatki, a nawet kulinarne przepisy. Wartym uwagi jest, jak można zakładać, jeden z ostatnich, jeśli nie ostatni list Himmlera wysłany przed śmiercią właśnie do swojej żony.

Niemieckie Archiwum Federalne potwierdziło już autentyczność dokumentów. Po wpadkach jakie się zdarzyły już wcześniej, chociażby z dziennikiem Hitlera, który potraktowano jako oryginał, który okazał się zręcznie podrobionym falsyfikatem.

Po analizie listów przez historyków wyciągnięto wnioski, że długo przed wybuchem wojny Himmler przejawiał objawy obsesyjnego antysemityzmu.  Upubliczniony zbiór to nie są jednak informacje całkowicie nowe, a jedynie uzupełniające dotychczasową wiedzę na temat III Rzeszy jak i samego Reichfuhrera SS Heinricha Himmlera.

Źródło informacji:  Die welt

Fot. Wikimedia commons

kg

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*