Rusza cykl spotkań ArcheoCaffè w Krakowie

Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 15 października i będzie dotyczyło roli kobiety w dziejach ludzkości.

Rola kobiety w dziejach ludzkości – czy w starożytności było równouprawnienie i dlaczego nie ma go dziś?” – tak brzmi dokładny temat dyskusji, która odbędzie się już niebawem. Wezmą w niej udział: prof. dr hab. Maria Jolanta Flis – prorektor ds. rozwoju UJ, prof. dr hab. Ewdoksia Papuci-Władyka – kierownik Zakładu Archeologii Klasycznej Instytutu Archeologii UJ, Natalia Sarata z Fundacji Przestrzeń Kobiet oraz dr Piotr Kołodziejczyk z Instytutu Archeologii UJ.

Spotkanie odbędzie się w Krakowie o godz. 18.00 w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”, ul. Szczepańska 1. Wstęp wolny. W dyskusji mogą wziąć udział osoby zainteresowane, które chciałyby podzielić się swoimi refleksami na zaproponowany temat.

Cykl spotkań ArcheoCaffè jest jednym z etapów realizowanego przez Fundację Archaeologica projekt pt. „Silna organizacja narzędziem w ochronie dziedzictwa archeologicznego”, współfinansowanego z dotacji Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Na spotkaniach poruszane będą kwestie związane z dziedzictwem kulturowym. Organizatorzy zakładają udział różnych grup społecznych, od środowisk naukowych po młodzieżowe.

Więcej informacji na stronie: http://archaeologica.pl/

Anna Stypułkowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*