„WARSZAWA W ROZUMIE” z Januszem Weissem – turniej varsavianistyczny na 10-lecie DSH

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę o historii XX-wiecznej Warszawy a jednocześnie świetnie się bawić? Weź udział w teleturnieju „Warszawa w rozumie”, który Dom Spotkań z Historią przygotował z okazji swoich 10. urodzin. Turniej jest rezultatem popularności, jaką od lat cieszą się organizowane przez DSH spotkania i wystawy poświęcone przedwojennym i powojennym dziejom miasta.

Każdy, kto interesuje się historią i ma bzika na punkcie Warszawy, będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę, nie tylko varsavianiści czy przewodnicy miejscy. To nie jest takie trudne, jak myślisz. Już dziś zgłoś się na eliminacje 6 i 7 lutego w godz. 12.00-18.00 w pawilonie na Placu Defilad.

ZGŁOSZENIA prosimy przesyłać na adres: [email protected], a w tytule wpisać „Warszawa w rozumie”. Nagrody czekają!

Zwycięzca, poza tytułem Warszawiaka w rozumie i uroczym trofeum z napisem Homo varsoviensis, będzie mógł zrealizować autorski cykl varsavianistyczny w Domu Spotkań z Historią (we współpracy z naszym Działem Animacji).

ELIMINACJE: Każdy gość otrzyma serię krótkich zagadek opartych na zdjęciach Warszawy. W ciągu 120 sekund należy odpowiedzieć na jak największą ilość prostych, zamkniętych pytań. 16 osób o najlepszych wynikach zakwalifikuje się do finału, który poprowadzi Janusz Weiss6-7 lutego (sob.-niedz.), godz. 12.00-18.00, pawilon na Pl. Defilad. Organizator: Dom Spotkań z Historią, Partner: Plac Defilad.

FINAŁ: rozstrzygnięcie i finał turnieju odbędą się 21 lutego o godz. 15.00 w podczas urodzin Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20.  

Pytania opracowali: Jarosław Zieliński, Jerzy S. Majewski, Marek Ostrowski, Cezary Polak, Patrycja Jastrzębska i zespół DSH.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*