Współczesna mapa Europy zamiast okupowanej Polski | video

W opublikowanym w dniu 1 września filmiku dotyczącym czołgu Pantera doszło do dużej wpadki twórców gier komputerowych.

Tutaj przeczytacie sprostowanie dla tej informacji 

Wargaming.net jest producentem gier komputerowych – ich najbardziej znanymi produktami są gry MMO, takie jak World of Tanks czy też World of Warships. Obydwa tytuły mają wielkie grono sympatyków na całym świecie, w tym także w Polsce. W dniu 1 września na profilu facebookowym gry World of Tanks pojawił się filmik, który miał dotyczyć niemieckiego czołgu Pantera. Nie obyło się jednak bez olbrzymiej wpadki, co zauważyli polscy gracze.

Wpadka dotyczyła niemieckiego ataku na Związek Radziecki w roku 1941 roku.  W 51 sekundzie filmiku zostały pokazane kierunki ataku wojsk niemieckich na ZSRR. Co ciekawe zostało to przedstawione na współczesnej mapie Europy. Terytorium Niemiec zostało „pokolorowane” na czerwono, a Litwa, Białoruś, Ukraina i Rosja, które miały obrazować Związek Radziecki zostały przedstawione za pomocą zielonej barwy. Pomiędzy tymi państwami znajdowały się „państwa neutralne”, takie jak Polska, Czechy, Słowacja, czy też obwód kaliningradzki. Filmik pokazuje, że ataki wojsk niemieckich w 1941 roku zostały wyprowadzone z terenu dzisiejszych Niemiec, zza linii rzeki Odry. Polska zaś jest w dzisiejszych granicach państwa, zamiast być podzielona miedzy Niemcy i ZSRR.

Pod filmikiem rozpoczęła się burza komentarzy polskich graczy, którzy zwracali uwagę na błędy zawarte we filmiku. Zobaczyć zresztą można samemu, co zaprezentowało studio Wargaming.net:

Fot.: YouTube

Hubert Nowak

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*