Zmiany w helskim Muzeum Rybołówstwa

Zmiany w helskim Muzeum Rybołówstwa: wystawa stała „Dzieje rybołówstwa na wodach Zatoki Gdańskiej” w Muzeum Rybołówstwa w Helu została wzbogacona o pięć stanowisk interaktywnych dzięki projektowi „Rybacy w akcji”. Dzięki temu zwiedzający będą mogli dowiedzieć się, jak rybacy zachowują się podczas sztormu czy jak wygląda ich praca na wodach Bałtyku.

Wystawa stała „Dzieje rybołówstwa na wodach Zatoki Gdańskiej” w helskim Muzeum Rybołówstwa przedstawia przyrodę, historię i kulturę wybrzeża, głównie w kontekście dziejów polskiego rybołówstwa morskiego. Dzięki projektowi „Rybacy w akcji” współfinansowanego z Programu MKiDN „Infrastruktura kultury”, odwiedzający muzeum będą mogli dowiedzieć się więcej na ten temat na stanowiskach interaktywnych.

Zdaniem kierowniczki Działu Edukacji w NMM, Krystyny Stubińskiej, stanowiska interaktywne stają się jednym z ważniejszych elementów w przestrzeni muzealnej. Zainstalowane na nich aplikacje pozwalają pogłębić wiedzę prezentowaną na tradycyjnych wystawach oraz angażują zwiedzających do pełniejszego zaangażowania w zwiedzenia. Takie stanowiska idealnie sprawdzają się również w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańskiej i w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie.

Przedszkolaki będą miały do dyspozycji makietę portu rybackiego, zaś na stanowisku „Symulator przechyłów kutra rybackiego” każdy zwiedzający przekona się, jak trudno pracować podczas sztormu na morzu.

Projekt „Rybacy w akcji” ma na celu zwiększenie dostępności i podniesienie atrakcyjności Muzeum Rybołówstwa w Helu. Zdaniem Krystyny Stubińskiej, hasło „nauka przez zabawę” pozwala na pełniejsze i długotrwałe zapamiętywanie nowych wiadomości.

 

Źródło: strefahistorii.pl

Fot.: Wikimedia Commons

Emilia Ostapowicz

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*