31 października 2020 roku zmarł Sean Connery

Tego dnia 2020 roku zmarł słynny aktor Sean Connery

Sean Connery, brytyjski aktor pochodzący ze Szkocji, zmarł w wieku 90 lat. Znany był z wielu ról, ale sławę przyniosła mu rola słynnego agenta Jej Królewskiej Mości, Jamesa Bonda w filmach o przygodach agenta 007.

Informacje o śmierci aktora podał jego syn. Sean od dłuższego czasu borykał się z problemami zdrowotnymi. Zmarł we śnie w Nassau, na wyspie New Providence na Bahamach.

Urodził się w 1930 roku w ubogiej rodzinie. W wieku 16 lat zaciągnął się do Royal Navy, jednak z powodów zdrowotnych po 3 latach musiał zrezygnować z kariery wojskowej. Od połowy lat 50. zaczął pojawiać się w filmach.

Na sławę musiał czekać do 1962 roku, kiedy to wcielił się w rolę słynnego agenta Jamesa Bonda. Wystąpił również w takich produkcjach jak „Polowanie na Czerwony Październik„, „Indiana Jones i ostatnia krucjata” czy „Imię róży„.

W 1987 roku dostał Oscara za rolę policjanta w filmie „Nietykalni” w reżyserii Briana de Palmy. Został nagrodzony też trzema Złotymi Globami i dwiema Nagrodami Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA).

W 2000 roku królowa Elżbieta II nadała artyście tytuł szlachecki, a magazyn „People” uznał go za najbardziej seksownego mężczyznę stulecia

Sean Connery znany był z miłości do Szkocji i był zwolennikiem jej niepodległości. Gdy otrzymywał tytuł szlachecki, na ceremonii pojawił się w tradycyjnym szkockim stroju.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*