Zamek Pińczów

Efektowna wizualizacja rekonstrukcji zamku w Pińczowie

Mateusz Staniszewski po dwóch latach żmudnej pracy stworzył przepiękny projekt, jakim jest wykonanie wizualizacji Pińczowskiego Zespołu Zamkowego, który został przekazany do Muzeum Regionalnego w Pińczowie. 21 realistycznych grafik przedstawiających przepiękny zamek robi ogromne wrażenie.

Autor przyznaje, że inspiracją dla tego dzieła była chęć przywrócenia pamięci o tej niestety już dzisiaj zapomnianej budowli, która to przez wieki górowała nad Pińczowem. Dzisiaj niestety po tej fascynującej budowli nie zostało wiele.
Zdecydowałem się ukazać Zamek takim jakim mógł wyglądać na przełomie XVII i XVIII wieku, gdyż jest to okres jego największej świetności, po wielkiej, gruntownej rozbudowie, która nadała mu ostateczny kształt widoczny na wspomnianych rycinach – mówi Mateusz Staniszewski.

Praca była żmudna, gdyż autor chciał dotrzeć do jak największej ilości materiałów. Dodatkowo oparł się o trójwymiarowe mapy Wzgórza Zamkowego i okolic, uzyskane metodą skanowania laserowego LIDAR.
Mateusz Staniszewski liczy na to, że jego praca stanie się dla kogoś inspiracją, co spowoduje, że wzgórze zamkowe doczeka się nowych badań archeologicznych i rewitalizacji.

Tutaj przeczytacie więcej i obejrzycie wszystkie fascynujące grafiki – Zamek Pińczów

Andrzej Włusek
Źródło: www.zamekpinczow.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*