Kupił czołg, lecz w jego wnętrzu znalazł niespodziankę

Pewien brytyjski kolekcjoner kupił czołg konstrukcji radzieckiej T54/69 do swojej niemałej kolekcji. Jednak okazało się, że wewnątrz czołgu znajdowały się przedmioty o znacznie wyższej wartości.

Nick Mead kupił czołg konstrukcji radzieckiej T54/69 za kwotę 30 tys. funtów. Czołg zabrał do znajomego mechanika, a w miejscu, gdzie przechowywana powinna być broń, znalazło się pięć sztabek złota o łącznej wartości 10 mln złotych. Każda z nich waży około 5,5 kg.  

W sumie, kolekcja Brytyjczyka liczy aż 150 pojazdów wojskowych i przechowuje je w Helmdon, w swoim gospodarstwie. Czołg z niespodziewanym znaleziskiem wewnątrz, kupił na eBayu. Jak sądzi, złoto zostało zdobyte przez żołnierzy irackich w trakcie I wojny w Zatoce Perskiej.

Nie wiedzieliśmy, co mamy robić. Nie można tak po prostu zanieść takiego skarbu do banku, więc zadzwoniliśmy na policję – wspomniał Meada. Sztabki złota obecnie bada policja, lecz nowy właściciel czołgu wcale się nie przejmuje tym, że niespodzianki nie będzie mógł zatrzymać dla siebie. Jak powiedział, jest posiadaczem pięknego czołgu i to jest dla niego bardziej przejmujące.

Źródła: o2.pl, se.pl

Fot.: twitter.com, pinterest.com

Agnieszka Popiak

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*