Muzeum Polskiej Wódki w pierwszej 10. Jest jedną z najciekawszych atrakcji stolicy

Turyści bardzo wysoko ocenili walory Muzeum Polskiej Wódki, które znajduje się w Warszawie. Ponad 70% odwiedzających stolicę umieściło je w pierwszej dziesiątce. Badania zostały przeprowadzone przez Fundację Polska Wódka. Ciekawe jest to, że nie zostało ono jeszcze otwarte.

Na wiosnę 2018 zaplanowano inaugurację Muzeum Polskiej Wódki. To wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. W badaniach wzięło udział 500 turystów. Muzeum znalazło się w czołówce największych atrakcji Warszawy, obok Pałacu w Wilanowie czy Centrum Nauki Kopernik. Na pytania odpowiadali nie tylko zwiedzający z Polski.

73% ankietowanych odpowiedziało, że Muzeum Polskiej Wódki powinno być w pierwszej dziesiątce stołecznych atrakcji. To zaszczyt znaleźć się w tak doborowym towarzystwie, obok Zamku Królewskiego, Pałacu w Wilanowie i nowoczesnego Centrum Nauki Kopernik – powiedział Andrzej Szumowski, Prezes Stowarzyszenia Polska Wódka.

Muzeum zostanie otwarte w miejscu Wytwórni Wódek „Koneser”, przy ulicy Ząbkowskiej. Placówka ma za zadanie pokazanie turystom sposobów wytwarzania alkoholi dawniej i dzisiaj czy też kolekcję butelek do przechowywania wódki.

Źródło: portalspozywczy.pl

Fot.: domena publiczna

Sandra M. Bożek

One Comment

  1. Magdalena Liszka

    Nie bez powodu tak wielu mieszkańców czeka niecierpliwie na otwarcie muzeum na Ząbkowskiej. Przez lata patrzyliśmy jak to miejsce dosłownie się rozpada dziś otrzymuje nagrody za nowoczesne ekologiczne rozwiązania a jednocześnie ma miejsce gdzie będzie można zatrzymać się i pochylić nad historią tego miejsca. To będzie coś ważnego dla mieszkańców stolicy gdyż nasi dziadkowie tam pracowali i znamy wiele opowieści o tym jak było wewnątrz. Teraz będziemy mogli zbadać to sami!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*