Muzeum przyciągające pielgrzymów. Rozpoczęto budowę muzeum proroków

W mieście Şanlıurfa rozpoczęto budowę muzeum proroków, które ma być dodatkową atrakcją dla odwiedzających miasto pielgrzymów.

Położone w Turcji miasto Şanlıurfa znajduje się 80 kilometrów na wschód od Eufratu i nosi nazwę miasta proroków. Miasto zawdzięcza swoją nazwę tradycji mówiącej, o silnych związkach z Abrahamem i sześcioma innymi prorokami religii chrześcijańskich, judaizmu i islamu.

Co roku do miasta przybywają setki tysięcy turystów, z czego znaczną część stanowią pielgrzymi, którzy przybywają by modlić się w miejscach związanych z prorokami. W związku z tak licznymi odwiedzinami miasta, władze podjęły decyzję o rozpoczęciu budowy Muzeum Historii Proroków. Dla miasta może być to bardzo cenny obiekt, ponieważ jest ono czwartym miejscem na świecie pod względem ilości przybywających do niego pielgrzymów (tuż po Medynie, Mekce i Jerozolimie), jeśli chodzi o globalną turystykę związaną z religiami monoteistycznymi. Znajdująca się na terenie miasta Jaskinia Abrahama jest uważana za miejsce narodzin patriarchy i to właśnie ona jest najczęściej odwiedzanym miejscem w mieście. Poza Abrahamem z Şanlıurfa związani są również Jakub, Józef, Elizeusz, Hiob, Mojżesz i Shuaib (w Biblii występujący jako Jetro).

Źródło: dailysabah.com

Fot.: Wikimedia Commons

Łukasz Nowok

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*