Pałac Barsham Henryka VIII wystawiony na sprzedaż za…

Pałac Barsham, posiadłość w Anglii, w hrabstwie Norfolk, w której wielokrotnie zatrzymywał się Henryk VIII została wystawiona na sprzedaż. Pałac wyceniono na 3 mln funtów.

Henryk VIII z dynastii Tudorów, król Anglii w latach 1509-1547 znany jest przede wszystkim z zerwania z papiestwem i wprowadzenia anglikanizmu oraz z posiadania aż sześciu żon. Z tymi właśnie żonami wielokrotnie przebywał w swoim pałacu Barsham w hrabstwie Norfolk.

Rezydencja zbudowana została z czerwonej cegły. Ma pięć bawialni, siedem sypialni, salę taneczną i schody, które robią niemałe wrażenie, a każde pomieszczenie wyposażone jest w kominek. Podłogi są kamienne, w oknach są witraże, a klimatu dodają drewniane belki. Budowlę otacza pięknie utrzymany ogród. Nieopodal pałacu znajduje się domek dla służby lub gości z trzeba sypialniami.

W latach 70. XX wieku posiadłość należała do menadżera grupy Bee Gees, lecz ostatnimi właścicielami była rodzina Guinnessa. Jak podaje portal rmf24.pl, 3 mln funtów to mała cena za taką posiadłość. Za tę samą kwotę można zakupić w Londynie mieszkanie w ekskluzywnej dzielnicy.

Przypomnijmy, że postać Henryka VIII odegrała niemałą role w historii Anglii. Nie tylko zreformował on kościół w Anglii, lecz także był ojcem późniejszej królowej Marii, zwanej Krwawą, gorliwej katoliczki, która poddawała prześladowaniom protestantów. Losy społeczeństwa angielskiego, zapewniając mu stabilizację i dobrobyt poprawiła jego druga córka, Elżbieta I Wielka, zwana Dziewicą. Panowała ponad 40 lat i wysunęła Anglię na szczyt potęg europejskich na przełomie XVI i XVII wieku.

Źródła: rmf24.pl, homesandproperty.co.uk, londynek.net

Fot.: twitter.com

Agnieszka Popiak

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*