Powstaje gra poświęcona Dywizjonowi 303

Już niebawem światło dzienne ma ujrzeć gra, której akcja dotyczyć będzie polskich lotników z Dywizjonu 303. Na stronie crowdfundingowej Kickstarter.com ruszyła zbiórka funduszy na rozwój gry „303 Squadron: Battle of Britain”, na której można finansowo wesprzeć jej twórców. Wydawcą gry jest polskie studio Movie Games.

Jaka sama nazwa wskazuje, gra „303 Squadron: Battle of Britain” dotyczyć będzie najsłynniejszej polskiej jednostki lotniczej. Jednak, jak poinformował na swojej stronie internetowej wydawca gry – polskie studio Movie Games – poświęcona ona zostanie ogólnie siłom Royal Air Force. Gra ma być nie tylko symulatorem lotniczym – gracze będą bowiem mogli poznać budowę samolotów oraz sekrety życia bazy, gdzie stacjonowali polscy lotnicy. Produkcja powstała w oparciu o autentyczne wydarzenia. Jak zaznaczył wydawca: [gracz] świętując zwycięstwa, opłakując poległych, sam staje się jednym z członków Dywizjonu 303, szkoli spostrzegawczość i refleks, by ostatecznie zacząć odczuwać zarówno złość jak i dumę czy radość towarzyszącą kolejnym starciom.

Dnia 9 stycznia bieżącego roku na stronie Kickstarter.com ruszyła zbiórka funduszy na dalszy rozwój gry. Movie Games chcą bowiem zainwestować w wydanie „303 Squadron: Battle of Britain” na konsole (jak na razie planowane jest bowiem wydanie gry jedynie na komputery), a także w możliwość zagrania w technologii VR (Virtual Reality). Zbiórka potrwa przez 40 dni – do 18 lutego 2018. Nieznana jest jeszcze data premiery gry – ta ma być uzależniona od zebranej na kickstarter.com kwoty. Na stronie Movie Games podana jest jedynie informacja, że gra ujrzy światło dzienne w pierwszym kwartale 2018 roku.

Źródła: moviegames.pl, silesion.pl, kickstarter.com

Fot.: domena publiczna

Hubert Nowak

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*