„Warszawa jakiej już nie ma…” – wystawa zdjęć z lat 1900-1960 w Fotoplastikonie Warszawskim

Przez cały grudzień w Fotoplastikonie Warszawskim można oglądać niezwykłą wystawę zdjęć, która przeniesie nas do poprzedniego wieku i pozwoli zobaczyć Warszawę sprzed I wojny światowej, w czasie II wojny światowej oraz w latach odbudowy. 

Wystawa stanowi kompilację najpiękniejszych zdjęć z najpopularniejszych i cieszących się największym zainteresowaniem wystaw: „Warszawa sprzed 100 lat”, „Warszawa 3 Pokoleń” i „Warszawa (od)budowana”.

Na wystawę składa się 48 stereoskopowych zdjęć, na których można zobaczyć ulice przedwojennej Warszawy, piękne kamienice, sceny z życia Warszawiaków, wygląd Warszawy w latach 1939-1945 oraz odbudowę stolicy.

Wystawa nosi nazwę „Warszawa jakiej już nie ma. Zdjęcia z lat 1900-1960, z kolekcji Danuty Szlajmer, Zbigniewa Szczypki i zbiorów własnych Fotoplastikonu Warszawskiego.” Można ją oglądać przez cały grudzień 2013 r. w Fotoplastikonie Warszawskim (Al. Jerozolimskie 51, oficyna) w godzinach: 10.00-18.00. Wstęp kosztuje 4 i 2 zł, w niedzielę wstęp wolny, w poniedziałek – nieczynne.

Anna Stypułkowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*