Dzisiaj dowiemy się czy Królestwo Polskie było państwem

Już tradycyjnie o 18:00 na kanale naszego redaktora naczelnego Andrzej Włusek – historia poza horyzont, będziemy mogli obejrzeć pierwszą część filmu, z którego się dowiemy czy Polska po rozbiorach przestała istnieć na 123 lata, czy jednak Królestwo Polskie było odrębnym państwem.

Pod koniec XVIII wieku Rzeczpospolita została rozebrana między trzy mocarstwa. Powszechnie uważa się, że państwo polskie przestało istnieć na 123 lata. Jednak po upadku Napoleona i kongresie wiedeńskim do życia zostało powołane Królestwo Polskie. W opinii publicznej ten twór nie jest uważany za państwo, a jedynie za prowincję Rosji. W tym odcinku autor będzie chciał wykazać, że mimo pewnej podległości carowi Królestwo posiadało ramy prawne, które dowodziły tego, że było to osobne państwo a nie prowincja Imperium Rosyjskiego oraz pełnoprawna jednostka geopolityczna.

Zapraszamy do oglądania dzisiaj o 18:00. Kanał znajdziesz TUTAJ.  

Nowe odcinku będą wzbogacone o mapy z pracowni geoinformacyjno-kartograficznej EXGEO Professional Map. Mapy podziwiać TUTAJ. A jeśli jakieś przypadną Wam do gusty, będziecie je mogli z rabatem –15% (po wpisaniu kodu „HORYZONT”) na stronie https://www.sklep.exgeo.pl.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*