geohistoria

Rusza nowy kierunek studiów – Geohistoria

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, jakie wygenerowały dzisiejsze wydarzenia na świecie, postanowiła uruchamiać nowy kierunek studiów podyplomowych – Geohistoria.

Coraz większe zainteresowanie społeczeństwa sprawami międzynarodowymi spowodowało, iż geopolityka i geostrategia ciszą się coraz to większą popularnością. Jednak do zrozumienia wielu procesów, których jesteśmy świadkami musimy sięgnąć głębiej niż do wydarzeń z ostatnich kilku lat. Tutaj naprzeciw wychodzi nam historia. Jednak i ta dziedzina w pełni nie wyjaśni nam wszelkich dziejących się wydarzeń, których jesteśmy świadkami.

Dlatego też uczelnia w Ostrowcu Świętokrzyskim, która już niebawem przemieni się w Akademię Nauk Stosowanych wychodzi naprzeciw zainteresowaniom i uruchamia nowy kierunek Geohistorię. Studia te pozwolą zrozumieć wielu dawnych procesów, które dzisiaj są ich efektem. Wielkie wydarzenia i decyzje, które zostały podjęte warto umieścić nie tylko w czasie ale i przestrzeni.

Jak możemy się dowiedzieć ze strony:

Celem studiów jest pogłębienie wiedzy oraz podniesienie poziomu kompetencji i umiejętności osób zainteresowanych problematyką znaczenia przestrzeni w procesie historycznym, ewolucją wyobrażeń o przestrzeni, dyskursem naukowym na temat związków między przestrzenią a polityką, historią cywilizacji, wiedzą z zakresu kartografii, historią koncepcji geopolitycznych.

Warto podkreślić, że studia odbywają się w 100% za pomocą platform cyfrowych, więc odpada problem z przemieszczaniem, dzięki czemu można się skupić na zdobywaniu wiedzy i poszerzaniu horyzontów.
Dodatkowo kadra naukowa składa się z ekspertów z całego świata, w tym USA. Wśród wykładowców znajdują się m. in. prof. Andrei Znamenski i prof. Volodymyr Komar.

Zapisy trwają do końca września. A więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*