Wystawa „Powstanie naród…”

W dniu 25 lipca 2014 r. odbył się wernisaż wystawy „Powstanie naród…”. Jej autorem jest wszechstronny artysta- zajmujący się min. malarstwem, grafiką i fotografią- Bogdan Gorczyca. Tematyka prac skupiona jest wokół wydarzeń związanych z wybuchem I wojny światowej oraz „śladem”, jaki konflikt ten po sobie pozostawił. Nowatorskie spojrzenie na tę ogólnoświatową bitwę cechuje się olbrzymią uczciwością i szczerością. Dzięki wykorzystaniu różnych technik artystycznych pan Bogdan Gorczyca nadał swym dziełom olbrzymi ładunek emocjonalny a kontakt z nimi pozostawia w umyśle oglądającego niezatarte wspomnienia.

Wystawa te w żaden sposób nie gloryfikuje wojny. Przedstawia walki Wielkiej Wojny w sposób nad wyraz prawdziwy. Niejako pozwala nam spojrzeć na nią oczami żołnierzy, walczących w okopach. Porusza jednak wątek pewnej wyjątkowości konfliktu, który wybuchł w 1914 r. Ukazuje, że właśnie wtedy skończyła się pewna epoka a rozpoczęła inna, która przyniosła światu wiele kolejnych starć zbrojnych!

Wystawę „Powstanie naród…” można oglądać do 10 sierpnia w Ośrodku Konferencyjno- Wystawienniczym „Kasztel w Szymbarku”, mieszczącym się w renesansowym dworze obronnym w miejscowości Szymbark (woj. małopolskie). Następnie pojawi się w Pawilonie Historii Miasta w Gorlicach (woj. małopolskie), gdzie będzie dostępna od 18 sierpnia do 20 września br.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*