Zamki świętokrzyskie. Skarby – legendy – tajemnice | Patronat medialny

Na rynku pojawił się bardzo ciekawy przewodnik po zamkach świętokrzyskich. Przewodnik został objęty przez nasz portal patronatem medialnym.  Rafał Jurkowski „Zamki świętokrzyskie. Skarby – legendy – tajemnice”

W regionie świętokrzyskim zachowało się wiele cennych pamiątek historycznych: zamków, pałaców, dworków, klasztorów, kościołów oraz zabytków techniki. Ziemi tej nie omijały konflikty zbrojne, jakie przetaczały się przez nasz kraj na przestrzeni całego tysiąclecia. Pozostały po nich cmentarze wojenne, pomniki oraz owiane tajemnicami miejsca bitew. Dzięki przewodnikom z serii Świętokrzyskie wędrówki historyczne czytelnik ma możliwość pogłębienia wiedzy o zabytkach znajdujących się na terenie województwa świętokrzyskiego, jak również dotarcia do szerzej nieznanych, lecz wartych odwiedzenia obiektów.

Zamki świętokrzyskie okładka 2Zamki wznoszono zazwyczaj w trudno dostępnych miejscach, na zalesionych wzgórzach, na wyspach i pośród mokradeł. Wszystko to powodowało, że o budowlach tych przez wieki powstawały niezliczone legendy. Białe damy, rozbójnicy, podziemne tunele i ukryte w lochach kosztowności rozpalały wyobraźnię okolicznych mieszkańców oraz poszukiwaczy skarbów. Przez kilka stuleci nikt nie troszczył się o niszczejące zamki, co spowodowało, że część historycznych obiektów bezpowrotnie znikła z krajobrazu regionu. W Przewodniku Zamki Świętokrzyskie. Skarby – legendy – tajemnice przedstawiono dzieje niemal czterdziestu warowni leżących na terenie województwa świętokrzyskiego, tych najbardziej znanych jak Chęciny, Krzyżtopór, Szydłów czy Sandomierz oraz tych, które przed wiekami były ulubionymi rezydencjami polskich władców a dziś trudno odnaleźć po nich jakikolwiek ślad.

Pierwszy tom serii przewodników „Świętokrzyskie wędrówki historyczne”.


Patronat medialny: Wrota świętokrzyskie, historykon.pl, Subiektywnie o książkach, Forum miłośników średniowiecznych fortyfikacji, Zapomniana Biblioteka


Wydawca: Wydawnictwo CM

Liczba stron: 214

Format: a5

Rok wydania: 2017

Okładka: miękka

Przewodnik dostępny na stronie wydawcy:

http://www.wydawnictwocm.pl/rafal-jurkowski-zamki-swietokrzyskie-skarby-legendy-tajemnice-przewodnik-p-256.html

oraz w wielu księgarniach internetowych.

Świętokrzyskie wędrówki historyczne na facebooku:

https://www.facebook.com/swietokrzyskiewedrowkihistoryczne

Tagi: Rafał Jurkowski, zamki świętokrzyskie, skarby, przewodnik, Świętokrzyskie wędrówki historyczne, zamki, świętokrzyskie, turystyka

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*