Komornik zajął Wilczy Szaniec, kwaterę Hitlera

Komornik wraz z policjantami wszedł do Wilczego Szańca. Wszelkie ruchomości i nieruchomości trafią do Lasów Państwowych.

Wilczy Szaniec, czyli w języku niemieckim Führerhauptquartier, to kwatera główna Adolfa Hitlera w latach 1941-1944 w obecnym województwie warmińsko-mazurskim. W jej skład wchodzi ok. 200 zamaskowanych schronów i bunkrów. Z tej kwatery Hitler miał dowodzić wojskami atakującymi ZSRR. Obecnie jest to jedna z największych atrakcji w tym rejonie.

5 lat temu spółka Wilcze Gniazdo zawarła umowę o dzierżawie z Lasami Państwowymi na okres 20 lat. Jednak w wyniku niedotrzymania zapisów umowy trzy lata później Lasy Państwowe wypowiedziały umowę, Teraz wkroczył tam komornik w towarzystwie policji. Po kolei zajmuje majątek Skarbu Państwa w Wilczym Szańcu, m.in. kolejne pokoje w hotelu znajdującym się na terenie obiektu, następnie restaurację. Wymieniane są zamki w drzwiach. Czynności pewnie potrwają kilka godzin – powiedział Zenon Piotrowicz, nadleśniczy z Srokowa. – Teraz nie wiadomo co będzie. Nic nie wiemy, na Mazurach trudno znaleźć pracę zwłaszcza w sezonie zimowym. Tu pracowaliśmy cały rok, przy obsłudze ruchu turystycznego, w ochronie obiektu, w recepcji, w hotelu i w restauracji.

Pod względem turystycznym i historycznym Wilczy Szaniec w ostatnich latach był dość słabo oceniany, jego oferta jest uboga, a jakość usług nie najwyższa. Miejsce to jest ważnym ośrodkiem turystycznym nie tylko w Polsce, lecz także dla reszty Europy. Jak obiecują Leśnicy, ma to ulec znaczącej poprawie.

Źródła: tvn24.pl, wiadomosci.radiozet.pl

Fot.: Wikimedia Commons

Agnieszka Popiak

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*